Карти за натпреварот Јувентус – Тотенхем

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Тотенхем . Натпреварот ќе се одигра во вторник 13 февруари во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до четврток 11 јануари до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари. Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018 и за оние кои ...
| | веќе видена | слични

Искусниот руски интернационалец, Павел Погребњак е слободен фудбалер откако Динамо Москва му го раскина договорот. Причините за ова се тоа што фудбалеро на 9. декември минатата година наместо да настапи во дуелот против Анжи, отпатувал за Торино да го гледа мечот од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. „Клубот спроведе истрага и заклучи дека Павел Погребњак на денот на мечот против Анжи бил во Торино. Ги прекраши правилата и договорот со него ќе биде раскина иако требаше да трае до јуни оваа година“, изјави од клубот. Погребняка выгоняют из «Динамо». История самого безумного контракта российского футбола https://t.co/sJHzVUu3TX — Павел Погребняк (@pogrebnyak_news) January 12, 2018 Погребњак во Динамо Москва пристигна на лето во 2015 година од редовите на Ридинг. Одигра само 29 официјални дуели на кои постигна само еден гол. Сезонава забележа само еден настап.
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 48 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за натпреварот Јувентус – Тотенхем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: