Милошоски оствари проштална средба со германскиот амбасадор Кнотц

3 копии

Скопје – Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски, денеска оствари проштална средба со вонредниот и ополномоштен амбасадор на СР Германија во Република Македонија со седиште во Скопје, Улрике Мариа Кнотц. Упатувајќи честитки до амбасадорот Кнотц за успешното извршување на нејзината задача, МНР Милошоски изрази и благодарност за нејзиното залагање и придонес во унапредувањето на билатералните односи помеѓу двете земји, притоа посакувајќи и успех во понатамошната кариера. Воедно, нагласи дека РМ во СР Германија гледа голем пријател и традиционален поддржувач на нашите европски и евроатлантски аспирации. Амбасадорот Кнотц ја потврди подготвеноста на СР Германија за натамошно зајакнување на билатералните односи и нивно постојано унапредување на секаков план. Покрај искажаното задоволство од соработката со Министерството за надворешни работи, амбасадорот Кнотц упати благодарност и до другите институции во земјава за отворениот однос при извршувањето на работните обврски.
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска имаше проштална средба со вонредниот и ополномоштен амбасадор на Германија во Република Македонија со седиште во Скопје, Улрике Мариа Кноц. Упатувајќи честитки до амбасадорот Кноц за успешното извршување на нејзината задача, информираат од МНР, Милошоски изрази и благодарност за нејзиното залагање и придонес во унапредувањето на билатералните односи меѓу двете земји, посакувајќи и успех во понатамошната кариера. Министерот нагласи дека Македонија во Германија гледа голем пријател и традиционален поддржувач на нашите европски и евроатлантски аспирации. Амбасадорот Кноц ја потврди подготвеноста на Германија за натамошно зајакнување на билатералните односи и нивно постојано унапредување на секаков план. Таа упати благодарност и до другите институции во земјава за отворениот однос при извршувањето на работните обврски.
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска имаше проштална средба со вонредниот и ополномоштен амбасадор на Германија во Република Македонија со седиште во Скопје, Улрике Мариа Кноц. Упатувајќи честитки до амбасадорот Кноц за успешното извршување на нејзината задача, информираат од МНР, Милошоски изрази и благодарност за нејзиното залагање и придонес во унапредувањето на билатералните односи меѓу двете земји, посакувајќи и успех во понатамошната кариера. Министерот нагласи дека Македонија во Германија гледа голем пријател и традиционален поддржувач на нашите европски и евроатлантски аспирации. Амбасадорот Кноц ја потврди подготвеноста на Германија за натамошно зајакнување на билатералните односи и нивно постојано унапредување на секаков план. Таа упати благодарност и до другите институции во земјава за отворениот однос при извршувањето на работните обврски.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 252 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 88 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски оствари проштална средба со германскиот амбасадор Кнотц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: