Милошоски оствари проштална средба со германскиот амбасадор Кнотц

3 копии

Скопје – Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски, денеска оствари проштална средба со вонредниот и ополномоштен амбасадор на СР Германија во Република Македонија со седиште во Скопје, Улрике Мариа Кнотц. Упатувајќи честитки до амбасадорот Кнотц за успешното извршување на нејзината задача, МНР Милошоски изрази и благодарност за нејзиното залагање и придонес во унапредувањето на билатералните односи помеѓу двете земји, притоа посакувајќи и успех во понатамошната кариера. Воедно, нагласи дека РМ во СР Германија гледа голем пријател и традиционален поддржувач на нашите европски и евроатлантски аспирации. Амбасадорот Кнотц ја потврди подготвеноста на СР Германија за натамошно зајакнување на билатералните односи и нивно постојано унапредување на секаков план. Покрај искажаното задоволство од соработката со Министерството за надворешни работи, амбасадорот Кнотц упати благодарност и до другите институции во земјава за отворениот однос при извршувањето на работните обврски.
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска имаше проштална средба со вонредниот и ополномоштен амбасадор на Германија во Република Македонија со седиште во Скопје, Улрике Мариа Кноц. Упатувајќи честитки до амбасадорот Кноц за успешното извршување на нејзината задача, информираат од МНР, Милошоски изрази и благодарност за нејзиното залагање и придонес во унапредувањето на билатералните односи меѓу двете земји, посакувајќи и успех во понатамошната кариера. Министерот нагласи дека Македонија во Германија гледа голем пријател и традиционален поддржувач на нашите европски и евроатлантски аспирации. Амбасадорот Кноц ја потврди подготвеноста на Германија за натамошно зајакнување на билатералните односи и нивно постојано унапредување на секаков план. Таа упати благодарност и до другите институции во земјава за отворениот однос при извршувањето на работните обврски.
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска имаше проштална средба со вонредниот и ополномоштен амбасадор на Германија во Република Македонија со седиште во Скопје, Улрике Мариа Кноц. Упатувајќи честитки до амбасадорот Кноц за успешното извршување на нејзината задача, информираат од МНР, Милошоски изрази и благодарност за нејзиното залагање и придонес во унапредувањето на билатералните односи меѓу двете земји, посакувајќи и успех во понатамошната кариера. Министерот нагласи дека Македонија во Германија гледа голем пријател и традиционален поддржувач на нашите европски и евроатлантски аспирации. Амбасадорот Кноц ја потврди подготвеноста на Германија за натамошно зајакнување на билатералните односи и нивно постојано унапредување на секаков план. Таа упати благодарност и до другите институции во земјава за отворениот однос при извршувањето на работните обврски.
| | веќе видена | слични

Останато

Епидемијата на сипаници во американската држава Њујорк достигна ниво кое не е забележано во САД во текот на последните 25 години, пишува АП.Официјалните лица ...
сите 244 | | | веќе видена

Бројот на загнатите во терористичките напади во Шри Ланка чија цел беа цркви и хотели за време на празнување на Велигден во оваа земја, се зголеми на 310 лица, ...
сите 326 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски оствари проштална средба со германскиот амбасадор Кнотц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: