Османи: ОБСЕ суштински придонесе за демократското општество во Македонија

4 копии

Како што соопшти МНР, Димитров искажа благодарност за активностите на Мисијата, како и значајната улога и ангажманот на амбасадорката Суомалаинен во изминатиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше проштална средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорката Нина Суомалаинен на која ...
| | веќе видена | слични

Инсистирањето на прифаќање лажни реформи, мимикрии на правосудие и фингирана слобода на медиуми во име на административно зачленување во НАТО е западно ...
| | веќе видена | слични

На средбата присуствуваше и Стево Пендаровски, национален координатор за подготовка на Македонија за членство во НАТО и државниот секретар во Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска ги прими проф. Фабрицио В. Лучиоли, претседател на Светската атлантска асоцијација (АТА) и делегација на Евро-атлантскиот совет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реформските усогласувања во различните области согласно извештаите на ОБСЕ, актуелната политичка ситуација и интеграциските перспективи биле теми на денешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска имаше средба со проф. Фабрицио В. Лучиоли, претседател на Светската Атлантска Асоцијација (АТА) и делегација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Нина Суомалаинен, амбасадорката на ОБСЕ во заминување, поради завршувањето на нејзиниот мандат во земјава. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
сите 324 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: ОБСЕ суштински придонесе за демократското општество во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: