Испорака на роба во стариот дел од градот ќе се врши од 5 до 10 часот

3 копии

Од локалната самоуправа ги информираат сите економски оператори кои вршат испорака на стоки и производи во стариот дел на Охрид да поднесат документација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот сообраќаен режим во стариот дел на градот ќе профункционира од наредниот понеделник. Иако беше најавено дека новиот режим ќе се спроведе од средината на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Испорака на роба во стариот дел од градот ќе се врши од 5 до 10 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: