Просечно домаќинство лани располагало со 6.092 евра, а потрошило 5.421 евро

Транспортната компанија Транскоп од Битола првиот квартал од оваа година го заврши со загуба од 1.886.000 денари, покажува билансот на успех објавен на ...
| | веќе видена | слични

Земјоделскиот комбинат Пелагонија од Битола во првото тримесечје од 2017 година оствари негативен финансиски резултат од 69.637.000 денари, стои во билансот на ...
| | веќе видена | слични

Со промените кои следуваат СДСМ во својата програма ја најави оваа мерка: Државата ќе ги заштити најзагрозените семејства и граѓани. Секое четиричлено ...
| | веќе видена | слични

Aкционерското друштво Макпромет од Штип кое управува со повеќе друштва со ограничена одговорност го оправда името со тројно зголемување на прометот во првите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на јавна трибина во Владата го презентираше Планот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска, на денешната прес конференција го изнесе предлогот на ДОМ за следни чекори во врска со рудниците за злато и бакар. ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечно домаќинство лани располагало со 6.092 евра, а потрошило 5.421 евро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: