Просечна плата во Регулаторната комисија за домување е 1.500 евра

20 копии

Највисоки плати во јавната администрација добиваат вработените во Регулаторната комисија за домување, каде просечната нето плата во 2016 изнесува 90.125 ...
| | веќе видена | слични

Просечната месечна нето-плата во администрацијата се движи од 18.174 денари до 90.215 денари, покажува анализата направена од Фондацијата за демократија на ...
| | веќе видена | слични

Иако е забележан значителен пад на месечно ниво, сепак се одржува веќе почнатиот тренд на годишен раст од претходно, за 3,6 отсто. Претходно, во јануари оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Ппанов повторно седнува на обвинителна клупа. Но, не за ново дело. Скопска Апелација ја укина пресудата со ...
сите 119 | | | веќе видена

Телевизиското соочување помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина, обелодени владиниот портпарол Миле ...
сите 144 | | | веќе видена

Меган Маркл дури сега ќе стане вистинска ѕвезда, бидејќи медиумите го следат секој нејзин чекор. Така било и на нејзиното прво појавување во јавноста како ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечна плата во Регулаторната комисија за домување е 1.500 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: