1.500 евра е просечна плата во Регулаторната комисија за домување, највисока во државната администрација

Највисоки плати во јавната администрација добиваат вработените во Регулаторната комисија за домување, каде просечната нето плата во 2016 изнесува 90.125 ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Од 18.174 денари просечна месечна нето-плата кај административните државни службеници во Секретарјатот за спроведување на Рамковниот договор до 90.215 денари ...
| | веќе видена | слични

Просечната месечна нето-плата во администрацијата се движи од 18.174 денари до 90.215 денари, покажува анализата направена од Фондацијата за демократија на ...
| | веќе видена | слични

Иако е забележан значителен пад на месечно ниво, сепак се одржува веќе почнатиот тренд на годишен раст од претходно, за 3,6 отсто. Претходно, во јануари оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пресудата за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. Специјалното јавно обвинителство на последното ...
сите 178 | | | веќе видена

Со исказ на уште двајца обвинети денес во Основниот суд Скопје 1 ќе продолжи судењето за случајот „Монструм“ во кој шест лица, од кој двајца во бегство се ...
сите 105 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска до Собранието на Република Македонија треба да ги достави предлозите за реконструкција на Владата. Премиерот Зоран Заев денеска до ...
сите 59 | | | веќе видена

Саудиски патнички авион морал принудно да слета, кога неговите предни тркала не се спуштиле на време, па леталото лизгало по пистата.До инцидентот, во кој биле ...
сите 126 | | | веќе видена

Во склад со традицијата, принцезите и војвотките после раѓање на дете од своите сопрузи добиваат, како подарок, вредно парче накит. Токму како и после раѓањето ...
сите 241 | | | веќе видена

Подгответе здрава варијанта на омилените грицки! 1 голема тиквица 50 гр сусам 100 гр пченкарно брашно или презла малку млеко сол малку лук во прав слатка или ...
сите 86 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека подготовките за негова средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун продолжуваат, но таа сепак може ...
сите 175 | | | веќе видена

Поголемиот дел од светот остана без зборови кога Меган Маркл излезе од автомобилот и за прв пат ја покажа венчаницата која ја одбра за венчавката со Хари. Се ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1.500 евра е просечна плата во Регулаторната комисија за домување, највисока во државната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: