(ВИДЕО)пожарникар фати бебе фрлено од зграда која гори


Пожарникар Роберт Сутон го фати бебето што беше фрлено од вториот кат на зградата што гореше во Џорџија во САД, пренесува “Фокс њуз”. Сутон изјави дека слушнал извици од вториот кат на зградата и го видел бебето на прозорецот од собата исполнета со чад. “Слушнав како таткото на детето вика за помош и го виде како виси на прозорецот со бебе во рацете и без размислување, рече дека тој ќе го пушти”, рече Сутон. “Тој го пушти бебето, а јас бев благословен што имав во можност да го фатат. Ова е прв пат да сум во таква ситуација”, додаде тој. Сутон заклучува: “Јас само го направив она што секој друг пожарникар би го сторил.”
| | веќе видена | слични
2 копии

Млада девојка седнала на прозор сакајки да си го одземе животот. Додека полицискиот психолог на соседниот балкон ја убедува да не го прави то, таа не забележува дека на прозорот над неа ѝ се пожарникар прави обид да се симне на катот кај неа и да ја спаси. Но ниту полицијата, ниту колегите не предвидуваа дека тој располага со нинџа потези. И дека токму на досега невиден начин ќе и го спаси животот на девојката. Погледнете…
| | веќе видена | слични

Се во животот е релативно и несигурно. Кога некој би ве удрил со нозе во гради, би биле навистина бесни. Меѓутоа, кога тоа го прави храбар пожарникар, кој на тој начин успева да спаси живот на девојка која седела на оградата од терасата, за да скокне од неа, тоа е сосема друга работа. Погледнете ја оваа неверојатна снимка од девојка која сакала да се самоубие во Јужна Кореа:
| | веќе видена | слични

Кога некој со двете нозе би ве удрил во градите, сигурно би биле многу бесни. Меѓутоа, кога тоа го прави храбар пожаникар кој на тој начин успева да спаси живот на девојка која сака да си го одземе животот е сосема друга работа. Погледнете го оваа неверојатно видео од спасување на самоубиец, кој инаку настанал во Јужна Кореја.
| | веќе видена | слични

На YouTube е објавено видео од спасувачка мисија на пожарникар кој со неочекуван потег ѝ го спасува животот на млада девојка, која сака да скокне од прозорец. Видеото опфаќа сцена на жена која сака да се самоубие, додека пожарникарот смирено ѝ пристапува од горе и го спасува нејзиниот живот со силен удар во стомакот.
| | веќе видена | слични

Американскиот пожарникар Роберт Сатон фатил бебе фрлено од вториот кат на запалена зграда во Џорџија. Сатон изјави дека слушнал повици од вториот кат на стамбената зграда и го здогледал новороденчето на прозорецот од собата изполнета со чад. -Слушнав како таткото на детето повикува помош и го здогледав како виси на прозорецот со бебе во рацете и без размислување му реков да ги пушти. Ветив дека ќе го фатам, рече новиот херој. -Го пушти бебето и благословен сум што бев во можноста да го фатам. Првпат бев во таква ситуација, објасни пожарникарот и додаде дека тоа би го направил и секој друг пожарникар на негово место.
| | веќе видена | слични
3 копии

Пожарникар од Џорџија, САД имаше неверојатна интервенција откако при гасење на пожар во станбен комплекс еден од станарите испаничено му дофлрил дека мора да ја прифати неговата едногодишна ќерка бидејќи нема друг начин како побрзо да се спаси бебето. Без премногу размислување пожарникарот прифатил таткото да го фрли бебето од вториот кат, а тој без проблеми го прифати и го однесе на сигурно. Колку и да изгледа оваа постапка ризично пожарникарот е прогласен за херој во САД.
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот пожарникар Роберт Сатон фати бебе фрлено од вториот кат на запалена зграда во Џорџија. Сатон изјави дека слушнал повик од вториот кат на зградата и видел новороденче на прозорецот од собата исполнета со чад. – Слушнав како таткото на детето повикува помош. Без размислување му кажав да го пушти бебето. Му ветив дека ќе го фатам. Го пушти бебето и благословен сум што бев положба да го фатам. Прв пат бев во таква ситуација – рече пожарникарот.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)пожарникар фати бебе фрлено од зграда која гори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: