Костадинов: Силјановска нека го повика Мицкоски да го поддржи Законот за јавно обвинителство (ВИДЕО)


„СДСМ е спремен за разговори, знаеме колку е важно да се донесе законот за јавното обвинителство коишто е согласно европските критериуми, согласно насоки од ...
| | веќе видена | слични

 Оттаму велат дека материјалите што партијата им ги доставила биле разгледани но клучните разлики остануваат. Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ на новинарско прашање за преговорите за СЈО вели дека тие како одговорна политичка партија се спремни за разговори. – ...
| | веќе видена | слични

-Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно материјали, но клучните разлики остануваат. Материјалите не беа во согласност со европските препораки за отворање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Силјановска нека го повика Мицкоски да го поддржи Законот за јавно обвинителство (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: