Пропадна школата за Хрвати и Срби во Вуковар, Норвежаните си ги побарале парите назад

3 копии

Пилот-проект наречен Интеркултурна школа Дунав – школа во Вуковар, која од останатите требало да се разликува по својот мултикултурен пристап, веќе замина во ...
| | веќе видена | слични

За да биде еден наставник добар и успешно да работи како одделенски наставник, не е доволно само да се биде стручњак во својата област. Добар наставник треба ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пропадна школата за Хрвати и Срби во Вуковар, Норвежаните си ги побарале парите назад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: