ДВЕ БЕЗЖИВОТНИ ТЕЛА ПРОНАЈДЕНИ ВО СКОПЈЕ: Едното лице е идентификувано

Второто тело е пронајдено во 8:53 часот кога З.Г. (49) од Скопје пријавил дека во подземна 10 КВ трафостаница на „ЕВН Македонија“, лоцирана во непосредна близина на Македонска опера и балет, пронашол безживотно тело на непознато машко лице Полицијата информира дека во текот на вчерашниот ден пронајдени се две безживотни тела на територијата на Скопје на две различни локации. Според нивните официјални информации, вчера во 17 часот Љ.Д. пријавил дека на улицата „Сава Ковачевиќ“, во објект во изградба, има починато лице. Се работи за Г.Б. (27) од Скопје. Смрт е констатирана од екипа на Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР-Скопје. По наредба на јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција, стои во полициската информација. Второто тело е пронајдено во 8:53 часот, кога З.Г.
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагедија се случила вчера во Скопје, во 17 часот младо момче било пронајдено мртво. Се работи за 27-годишниот Г.Б. кој бил пронајден како лежи мртов на улицата Сава Ковачевиќ“, во објект во изградба Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Засега не се знае што се случило.
| | веќе видена | слични
2 копии

Тело на 27-годишен скопјанец завчера попладне било пронајдено во објект во изградба во oпштина Кисела Вода. Како што соопшти МВР, во 17 часот во Единицата за известување и команда – Скопје, Љ.Д. пријавил дека на улицата „Сава Ковачевиќ“, во објект во изградба, има починато лице. Се работи за Г.Б. (27) од Скопје. Смрттa е констатирана од екипа на Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Но ова не е единственото тело кое ги шокираше скопјани истиот ден. Вработен на ЕВН пронашол безживотно тело на маж во трафостаница. Завчера, околу 8 часот и 53 минути во ЕИК Скопје, З.Г. (49) од Скопје, вработен во ЕВН, пријавил дека во подземна вклучена 10КВ трафостаница на ЕВН Македонија, лоцирана во непосредна близина на Македонска опера и балет, пронашол безживотно тело на непознато машко лице. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безживотно тело на маж вчера утро било пронајдено во подземна трафостаница на ЕВН во близина на МОБ. Како што соопшти МВР З.Г. (49) од Скопје вработен во ЕВН вчера во 8:53 часот во Единицата за известување и команда Скопје пријавил дека во подземна вклучена 10 КВ трафостаница на ЕВН Македонија, лоцирана во непосредна близина на Македонска опера и балет, пронашол безживотно тело на непознато машко лице. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатото лице е предадено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција. Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатиот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во напуштен објект е пронајдено починато лице. Вчера, во 17.00 часот, во ЕИК Скопје, Љ.Д. пријавил дека на ул. „Сава Ковачевиќ“, во објект во изградба, има починато лице. Се работи за Г.Б. (27) од Скопје. Смртта е констатирана од страна на екипа на Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработен на ЕВН пронашол безживотно тело на маж во трафостаница. Вчера, околу 08.53 часот, во ЕИК Скопје, З.Г. (49) од Скопје, вработен во ЕВН, пријавил дека во подземна вклучена 10КВ трафостаница на ЕВН Македонија, лоцирана во непосредна близина на Македонска опера и балет, пронашол безживотно тело на непознато машко лице. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатото лице е предадено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција. Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатиот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Случајот во полиција бил пријавен од Љ.Д., а смртта е констатирана од екипа од Итната медицинска помош. Полицијата извршила увид на местото, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.
| | веќе видена | слични

Двајца скопјани биле пронајдени мртви завчера во центарот на Скопје и во населбата Kисела Вода, информира МВР. Според полицијата, завчера околу 17 часот било пријавено дека на улицата Сава Kовачевиќ во населбата Kисела Вода, во објект во изградба имало починато момче. Полицијата и екипата на итна помош излегле на увид. Било утврдено дека станува збор за Г.Б. (27) од Скопје. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било однесено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Истиот ден во 8.35 часот вработен во ЕВН пријавил во полиција дека во подземната вклучена трафостаница на „ЕВН Македонија“ лоцирана во непосредна близина на МОБ, пронашол безживотно тело на непознато машко лице. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител полициска екипа, а екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт. Телото на починатиот било однесено за обдукција за да се утврдат причините за смртта. Полицијата го расчистува случајот и презема мерки за утврдување на идентитетот на починатиот.
| | веќе видена | слични

Починатото лице во полиција во пријавил вработен на ЕВН, а екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатото лице е предадено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција, а се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатиот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 164 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера беше доставено заедничкото писмо до Генералниот секретар на ОН, со кое се информира Антонио Гутереш за датумот на влегување на сила на Конечната ...
сите 173 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВЕ БЕЗЖИВОТНИ ТЕЛА ПРОНАЈДЕНИ ВО СКОПЈЕ: Едното лице е идентификувано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: