Кумановец фатен со 2,65 грама марихуана

Куманово – СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С. (26) од Свети Николе, за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 21.06.2011 година, во Куманово на ул.„Доне Божинов“, пред автобуската станица, извршен е преглед над пријавениот, кај кого се пронајдени и одземени 2,65 грама наркотична дрога „марихуана“.
| | веќе видена | слични

Гевгелиската полиција во станот на четириесет и тригодишниот Ј.Д. пронајде и заплени 2,4 килограми марихуана. Претресот на домот на Ј.Д. уследи откако полицајците го сопреле во вторникот и во него најдоа близу 200 грама „трева“. Против Ј.Д. е поднесена пријава за недозволена трговија со дрога.
| | веќе видена | слични

Гевгелиската полиција вчера поднела кривична пријава против жител на градот кај кого биле најдени над два и пол килограми марихуана, информираше МВР. Станува збор за Ј.Д. (43) кој се товари за трговија со дрога. Според полициските информации, осомничениот подолго време им продавал марихуана на локалните наркозависници и по добиен налог од истражен судија, минатата недела, бил извршен претрес во неговиот дом во кој биле најдени околу 200 грама марихуана спакувана во помали количини и пет стебла. Меѓутоа полициски екипи деновиве повторно упаднале во неговиот дом и овој пат нашле далеку поголем плен. Во помошните простории биле најдени уште 2,4 килограми марихуана. На полициските инспектори тој не им открил од каде ја набавил дрогата.
| | веќе видена | слични

Полицијата заплени 2,5 килограми марихуана од дом на 43-годишен гевгеличанец. Во врска со вчерашната поднесена кривична пријава против Ј.Д. од Гевгелија за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ од страна на полицијата, по дополнително преземените мерки, извршен е претрес и во помошните простории од неговиот дом каде беа пронајдени уште 2.420 грама “марихуана“ или вкупно се запленети 2.600 грама наркотична дрога „марихуана“.
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 335 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 76 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановец фатен со 2,65 грама марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: