Селаните велат не паметат нешто вакво: Змија се појави на снегот (Фото)

3 копии

Ова е змијата која селаните од едно село во Босна ја видо на снегот, настан кој ги зачуди и нив и целиот регион. Селаните велат дека вакво нешто досега не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мештаните на селото Петњик, Црна Гора, велат дека до сега немаат видео вакво нешто. Огромна змија во снегот, пишува порталот „Маркукуле“. Според народните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селаните велат не паметат нешто вакво: Змија се појави на снегот (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: