СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се загуби во лажните вести што ги пласира


2 копии

Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ достигнаа очајно ниво, опозициската партија се загуби во сопствените лаги, вчера зборуваше едно денеска друго. ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно се загуби во лажните вести што секојдневно ги создава и пласира, реагира СДСМ на изјавата на Орце Ѓорѓиевски кој побара од власта да одговори каде завршуваат околу 2/3 од парите од 21 милионскиот договор за ангажирање на работници, кој е, како што рече, склучен во четири очи помеѓу РЕК Битола и СВ – Инвест. „Вчера, ВМРО ДПМНЕ тврдеше дека на работниците од споменатата компанија им се плаќа по 97 денари за час работа, а денеска велат 75 денари за час работа. Утре може да очекуваме трета лажна бројка. Се покажува дека ширењето на лажни вести во ВМРО-ДПМНЕ достигна очајно ниво“, велат од СДСМ. Таквото паушално изнесување на едни инфрмации вчера, поинакви информации денеска, се додава во реакцијата, само потврдува дека опозициската партија не е заинтересирана за реалната состојба туку дека ширањето лажни вести е нивната единствена цел и стратегија. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во РЕК Битола, на кота 58 вчера била пронајдена артилериска граната калибар 75мм од Првата светска војна. Пронајдената експлозивна направа била подигната за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
13 копии
3 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека неспособноста и неодговорноста на криминалниот картел на власт на чело со Зоран Заев излегува на површина. - Недозволиво е најголемиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На фер, слободни и демократски избори победи Стево Пендаровски во првиот изборен круг. Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка ...
сите 167 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 253 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се загуби во лажните вести што ги пласира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: