Обелоденета единствената слика од голата Лиз Тејлор

По смртта на славната холивудска актерка Елизабет Тејлор, колекционерот Џим Шаудис со нејзините обожаватели подели уникатна фотографија која ја купил пред 30 години. Единствената фотографија на која неодамна починатата актерска легенда позирала како од мајка родена ја виде светлината на денот. Сликата за која долго се верувало дека е загубена, колекционерот Шаудис ја купил во 1980-тите години, а по смртта на славната „Клеопатра“ реши да ја подели со сите нејзини фанови. Кога решила да позира за актерот и фотограф Роди Мекдувал, Лиз имала само 24 години. Мекдувал тогаш и ветил дека фотографијата нема да биде невкусна. Актерката сликата му ја подарила на својот трет сопруг Мајкл Тод кога ја побарал за жена во 1956 година. Тод загинал 13 месеци по венчавката, во авионска несреќа за време на невреме во Ново Мексико. По трагедијата асистентката на Лиз ја добила фотографијата, која подоцна стигнала во рацете на Шаудис.
| | веќе видена | слични

Елизабет Тејлор За единствената фотографија на која актерската легенда Елизабет Тејлор е сосема гола до неодамна се мислеше дека е изгубена, но по нејзината смрт, колекционерот Џим Шаудис и' ја покажал на јавноста. Фотографијата на која актерката е гола и за која се смета дека е единствената разголена фотографија што ја имала Елизабет ја направил нејзин близок пријател, фотографот Роди Мек Дауел, со ветување дека фотографијата нема да биде невкусна. Лиз му ја подарила фотографијата на својот трет сопруг Мајкл Тод, како подарок за свршувачката во 1956 година. Тој загинал 13 месеци по нивната венчавка, кога неговиот приватен авион се урнал за време на бура во Ново Мексико. По оваа трагедија, Лиз и' ја дала фотографијата на својата асистентка, а потоа во 1980-тите години стигнала во сопственост на приватниот колекционер Џим Шаудис. По смртта на легендарната актерка, Џим Шаудис одлучил да ја објави фотографијата и да ја сподели со нејзините обожаватели.
| | веќе видена | слични

Останато

 Во телефонски разговор за Канал 5. Усеини, ја потврди оваа информација, иако вели претходната година учестувал и го добил истиот тендер. Од Антикорупциска ...
сите 202 | | | веќе видена

Се уште немаме информации дека шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева е опфатена со истрагата на ОЈО во случајот „Рекет“ и сите случаи да ...
сите 279 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 149 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обелоденета единствената слика од голата Лиз Тејлор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: