Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

7 копии
2 копии

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Секторот за внатрешни работи од Охрид поднесе кривична пријава против 23-годишниот Д.Ѓ. од Охрид поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвиение против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секторот за внатрешни работи Тетово започна со спроведување на превентивно-едукативен проект во училиштата на гостиварското и на тетовското подрачје: ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Медиумите во Франција му посветуваат големо внимание на противењето на Париз за почеток на преговорите за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, притоа ...
сите 371 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдена дрога во ,,Фолксваген Пасат“ во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: