Мртов скопјанец најден во прилепско село

Скопјанецот С.Н. 52-годишен, бил пронајден мртов на патот кон прилепското село Витолиште. Минувач го видел телото на починатиот на 500 метри од превојот Слива пред селото Полицијата дошла на местото заедно со Истражен судија и Обвинител и по увидот бил утврден идентитетот на лешот. Покрај телото била пронајдена црна чанта со документи. Од првичниот увид било констатирано дека скопјанецот починал пред пет-шест дена, но МВР не соопштува дали на телото имало траги од насилство. Телото е однесено на обдукција за да се утврдат причините за смртта на скопјанецот С.Н. кој во полиција пред десетина дена бил пријавен дека е исчезнат.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во бунар во скопското село Кучевиште бил пронајден машки труп, информираат од МВР. Имено, телото на Љубе Б. (44) од скопското село Кучевиште, било пронајдено во бунар кој се наоѓал во непосредна близина на куќа во сопственост на Д.Б, од страна на Р.Н.(58) од село Кучевиште и В.К.(39)од селото Орман. Телото на починатиот од бунарот е извадено од страна на единицата - алпинисти и нуркачи за специјални задачи-Тигри, а смртта е констатирана од лекар од Брза помош. Увид на лице место извршиле Истражен судија, Јавен обвинител и увидна екипа од полицијата, а по наредба на Истражен судија телото на починатиот е предадено во Институт за судска медицина и криминалистика за обдукција.
| | веќе видена | слични

Во бунар во скопското село Кучевиште најден е трупот на 44-годишен Љубе Б. На лице место стигнале и алпинисти и нуркачи од специјалната полициска единица, и брза помош, и екипа на крим техника, истражен судија и јавен обвинител. Вчера претпладне во бунар во двор на куќа во селото Кучевиште, скопско, е најден машки труп. Двајца жители на селата Кучевиште и Орман го забележале телото и пријавиле на полиција. Станувало збор за 44-годишниот Љубе Б. од истото село. На лице место се испратени сите можни државни органи за пружање помош и водење истрага за случајот. Алпинисти и нуркачи од специјалната единица Тигар го ваделе телото од бунарот. Екипа на Брза помош ја констатирала смртта. Увидна екипа на СВР Скопје била во Кучевиште, а на лице место стигнале и истражен судија и обвинител. Телото е дадено на обдукција на Институтот за судска медицина. /М.С
| | веќе видена | слични
2 копии

Телото на починатиот Љубе Б. (44) од с.Кучевиште, било пронајдено во бунар кој се наоѓал во непосредна близина на една од куќите во селото. Телото на починатиот од бунарот е извадено од страна на единицата - алпинисти и нуркачи за специјални задачи-Тигри, а смртта е констатирана од лекар од Брза помош, соопштуваат од СВР-Скопје. Увид на лице место извршиле Истражен судија, Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Скопје, а по наредба на Истражен судија телото на починатиот е предадено во Институт за судска медицина и криминалистика за обдукција.
| | веќе видена | слични

Жител на скопско Кучевиште вчера околу 11 часот е пронајден во бунар во дворот од куќата сопственост на Д.Б. од селото. Телото на 44- годишниот Љубе Б. во бунарот го пронашлте лицата Р.Н. (58) од с.Кучевиште и В.К. (39) од с.Орман, по што телото на починатиот од бунарот е извадено од страна на единицата - алпинисти и нуркачи за специјални задачи-Тигри, а смртта е констатирана од лекар од Брза помош. Увид на лице место извршиле Истражен судија, Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Скопје, а по наредба на Истражен судија телото на починатиот е предадено во Институт за судска медицина и криминалистика за обдукција.
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, од бунар во село Кучевиште - скопско извадено е телото на 44-годишниот Љубе Б. Телото на починатиот од бунарот е извадено од страна на единицата - алпинисти и нуркачи за специјални задачи - Тигри, а смртта е констатирана од лекар од Брза помош. Увид на лице место извршиле Истражен судија, Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Скопје, а по наредба на Истражен судија телото на починатиот е предадено во Институт за судска медицина и криминалистика за обдукција. (Крај)
| | веќе видена | слични
2 копии

Жители на скопското село Кучевиште вчера претпладне пронашле тело на маж во бунар. Според полицијата, станува збор за 44 годишниот Љубе Б. од селото Кучевиште. Телото на починатиот од бунарот го извадиле припадници на специјалната единица на МВР - „Аипинисти“ како и нуркачи од единицата за специјални задачи „Тигри“. Лекарите од Брза помош констатирале смрт, а увид извршиле јавен обвинител и истражен судија. По увидот телото е предадено во Институтот за судска медицина на обдукција,која треба да утврди како настапила смртта.
| | веќе видена | слични

Тело на исчезнат скопјанец најдено во Мариовско Тело на маж завчера е пронајдено во атарот на Мариово. Мртвото тело, на околу 500 метри од регионалниот пат Прилеп - Витолиште, во близина на превојот Слива, го нашла жена од прилепското село Алинци која ја алармирала полицијата. Судско-полициски екипи извршиле увид на местото на настанот. Мртвото тело било пронајдено на карпа, со лицето свртено надолу, а во негова близина е пронајдена црна чанта во која имало лични документи на име Сашо Николовски (52) од Скопје. Истражен судија нареди обдукција врз телото на починатиот скопјанец. Според полицијата, 52-годишниот Николоски бил пријавен за исчезнат на 29 мај во полициската станица Карпош во Скопје. В.То.
| | веќе видена | слични

Во прилепската полиција завчера е пријавено дека на патниот правец Прилеп - Витолиште, на половина километар од преслапот Слива, бил пронајден човечки труп. Истрагата покажала дека станува збор за лицето Сашо Н. од Скопје, кој уште на 29 мај во ПС „Карпош“ бил пријавен како исчезнат. До телото на покојниот имало црна чанта со документи што гласеле на негово име. Според лекарска процена, Сашо Н. најверојатно починал пет-шест дена пред да биде пронајден. Причината за неговата смрт дополнително ќе се утврдува.
| | веќе видена | слични

На патот кон Мариово Четириесет и седумгодишна жена на патот кој води кон Мариово пронашла мртво машко тело спружено на карпа со лицето надолу. На 500 метри од регионалниот пат Прилеп - Витолиште, во близина на превојот Слива, на патот за Мариово, завчера било пронајдено мртвото тело на Сашо Николовски (52). Според портпаролот на битолската полиција, Ѓоко Стрезовски, трупот бил пронајден и пријавен во полиција од жена од прилепското село Алинци. По ова службените лица од полицијата, судот и обвинителството излегле и извршиле увид на самото место. До телото била пронајдена црна ташничка во која се наоѓале документи на име Сашо Николовски, со помош на кои е извршена идентификација на лицето. Преглед на трупот извршил дежурен лекар од службата за Итна помош од Прилеп, кој, според првичниот наод, констатирал дека смртта настапила пред 5 или 6 дена. Според Стрезовски починатото лице било пријавено за исчезнато во полоциската станица Карпош од Скопје, уште на 29 мај кога бил на планинарење на планината Баба, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на одлуката и исправете се над театарската ...
сите 272 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека унгарските власти ќе ...
сите 375 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 269 | | | веќе видена

„Обезбедуваме повеќе пари кај граѓаните и раст на платите за подобра живејачка. Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат ...
сите 229 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мртов скопјанец најден во прилепско село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: