Промовирана македонската култура и традиција, АКУД Мирче Ацев поздравен со овации во Сицилија


Академското културно-уметничко друштво за народни песни и ора ,,Мирче Ацев"- Скопје беше дел од 74. Меѓународен фолклорен фестивал ,,Mandorlo in Fiore" кој се ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Еко акции, работилници , изработка на креативни предмети, едукативни предавања, чистење на училишните дворови беа само дел од активностите на учениците од ...
| | веќе видена | слични

Планината Водно во моментов, на првиот ден од пролетта, и не е баш најзгодно место за сликање на градоначалникот Петре Шилегов, на министерот и заменикот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирана македонската култура и традиција, АКУД Мирче Ацев поздравен со овации во Сицилија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: