Промовирана дебитантската збирка поезија на виничанецот Марко Манасиев

05.03.2018 Петнаесетгодишниот Марко Манасиев од Виница е момчето кое својот талент за поетско изразување наместо на македонски, реши да го креира на англиски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирана дебитантската збирка поезија на виничанецот Марко Манасиев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: