Промовиран повикот „Предизвик за млади истражувачи“ во Општина Кисела Вода


2 копии

Денес во Општина Кисела Вода, Фондот за иновации и технолошки развој изврши презентација на Јавниот повик за финансирање на истражувачки проекти во основните и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Триесет претпријатија финансирани од третиот столб на Планот за економски раст, денеска на Б2Б средби во Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ги ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски посочи дека на денешната средба во ФИТР се присутни 30 македонски компании поддржани од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Фондот за иновации и технолошки развој во соработка со амбасадата на Израел во РСМ, денеска организираше средба меѓу израелски инвеститори и македонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На отворена сцена младите порачаа дека ќе си заминат ако државата не почне да вложува во нивните таленти. Се лутат што лани им било ветено дека ќе има посебно ...
| | веќе видена | слични

Ова е Христијан Арсов од Велес кој од неполни 2 години знае да чита. Сега Кико има 8 години, а веќе зборува за тоа како настанал универзумот. „Универзумот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој со поддршка на амбасадата на Обединетото Кралство во РСМ и УНИЦЕФ покрена иницијатива за поддршка и развој на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Дел од талентираните деца размислуваат да ја напуштат државата и својата иднина да ја градат надвор. Велат дека државата прави обиди да ги задржи, но оти ...
| | веќе видена | слични

Професори, талентирани ученици, експерти од областа на педагогијата учествуваа денеска на панел-дискусијата што ја организира Фондот за иновации и технологии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 276 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 187 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовиран повикот „Предизвик за млади истражувачи“ во Општина Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: