Изложба на дела од членовите на ликовното студио „Арс вивенди“

2 копии

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ – Скопје вечер ќе биде отворена четиринаесеттата завршна изложба на дела изработени од членовите на ликовното студио „Арс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во галеријата на домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, минатата среда, членовите на ликовното студио „Арс вивенди“ ја одржаа својата 14-та завршна ...
| | веќе видена | слични

Четириесет цртежи и слики изработени од членовите на ликовното студио на Националната установа Центар за култура Крива Паланка се поставени во галерискиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 446 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Кинеските здравствени власти денеска апелираа до лицата кои се излекувани од новиот коронавирус да дадат крв заради лекување други пациенти. Крвната плазма на ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на дела од членовите на ликовното студио „Арс вивенди“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: