Промоција на универзитетски публикации и дебата за безбедноста

6 копии

Еден од авторите на учебникот  „Вовед во безбедноста“ продаканот на Факултетот за безбедност во Скопје Марјан Ѓуровски смета дека членството на земјава во НАТО ...
| | веќе видена | слични

Да се воведе приватно обезбедување во објектите на АРМ и Министерството за одбрана е идејата која денеска неформално ја промовираа професорот и продекан на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Унапредувањето на безбедносниот систем е условено од брзината на реформите во оваа област, што ќе овозможи развој на безбедносниот систем на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 388 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Не сум среќен кога Мицкоски зборува на прес конференција за Законот за јазици, изјави вицепремиерот Бујар Османи во вчерашното издание на дебатниот магазин ...
сите 56 | | | веќе видена

Австралискиот премиер Скот Морисон изјави денеска дека 11 државјани на Австралија се водат како исчезнати, додека 13 се хоспитализирани по ерупцијата на ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на универзитетски публикации и дебата за безбедноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: