Промоција на две збирки раскази од Олгица Станковска

Во организација на издавачкиот центар СЛОВО ЉУБВЕ и центарот за култура, едукација и толеранција БУКВИБУКС ќе бидат представени збирките раскази „Од друга страна“ на Фросина Стојковска и „Пишанки или раскази на вересија“ на Олгица Станковска. За првите изданија на едицијата на дебитантски прозни дела Моја, ќе зборува проф. д-р Весна Мојсова-Чепишевска, а извадоци ќе читаат Благица Петрова, Борјана Мојсовска и Игор Поповски. На настанот којшто ќе се одржи во Менада (Стара чаршија) во четврток (06. Јуни 2013) со почеток во 20 часот, издавачот ќе го објави конкурсот за необјавено дебитантско прозно дело за 2013, коешто ќе биде објавено во едицијата Моја.
| | веќе видена | слични

Останато

Иако Законот за амнестија изработен од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и владината коалиција беше изгласан со консензус од 95 гласа за и ниту еден ...
сите 186 | | | веќе видена

Царинската управа вчера отвори истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски, кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 103 | | | веќе видена

Патникот Јунајдин Рустемовски од Прилеп, еден од 32 преживеани патници во сообраќајната несреќа кај Лесковац, вели дека шоферот во полна брзина заобиколувал ...
сите 329 | | | веќе видена

Определбата за имплементација на Преспанскиот договор во Скопје и во Атина со приближувањето на процесот на уставните измени во Македонија кон нивниот финиш се ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на две збирки раскази од Олгица Станковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: