Државата плаќа обука на невработени фризери и лични асистенти во Гостивар

Невработени лица од подрачјето на Гостивар, имаат можност да се пријават во Работнот клуб на Центарот за вработување, за учество во обуки за побарувани ...
| | веќе видена | слични

Претставници на бизнис заедницата во Куманово, денеска се информираа за активните мерки и програми опфатени во оперативниот план на Владата за вработување за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата плаќа обука на невработени фризери и лични асистенти во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: