Промоција на „Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската култура“ од Александра Јуруковска

2 копии

Во сабота, 13 јули 2019 година, со почеток во 20:00 часот, во Jazz club „ДЕПО“ во Струмица, ќе се одржи промоција на книгата од областа на медиумите и ...
| | веќе видена | слични

Во џез клубот „ДЕПО“ во Струмица, во сабота (13 јули) од 20 часот ќе се одржи промоција на книгата од областа на медиумите и книжевноста „Медиумскиот егзил на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 223 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на „Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската култура“ од Александра Јуруковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: