Промоција на книгата поезија „Крв и злато“ од Ендре Ади


Имаше три периоди кога бев забранувана. Првиот кога имав 16 години, вториот период од 1985 година, кога во книжевните кругови повеќе бев позната како забранета ...
| | веќе видена | слични

Во Народната и универзитетска библиотека во Битола беше одбележан светскиот ден на поезијата со промоција и разговор за книгите „Некои златни времиња“ од ...
| | веќе видена | слични

Поетесата Ана Бландијана од Романија е овогодишен лауреат на „Златен венец” на Струшките вечери на поезијата. „За мене како романски поет, овој легендарен ...
| | веќе видена | слични

Еден ден пред првиот ден од пролетта и светски ден на поезијата, Игор Џамбазов направи своевидна најава за истиот на социјалните мрежи со рецитација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сум сигурна како да ја изразам возбудата што ја почувствував кога ја добив прекрасната вест дека ќе ми го доделите Златниот венец во Струга. За да разберете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книгата поезија „Крв и злато“ од Ендре Ади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: