Промоција на книгата „Дремката на облакот“

2 копии

Во галеријата на домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, минатата среда, членовите на ликовното студио „Арс вивенди“ ја одржаа својата 14-та завршна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во галеријата на Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, вечерва, со почеток во 20 часот, ќе биде поставена четиринаесеттата завршна изложба на дела ...
| | веќе видена | слични

Четириесет цртежи и слики изработени од членовите на ликовното студио на Националната установа Центар за култура Крива Паланка се поставени во галерискиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книгата „Дремката на облакот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: