Промоција на книгата „Спојувајќи ги Истокот и Западот“ на проф. д-р Предраг Симиќ

Охрид, 27. август 2018 (ИНПРЕС) – Во Куќата на Уранија во Охрид, денес ќе биде промовирана книгата „Спојувајќи ги Истокот и Западот“ на проф. д-р Предраг ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Академик Луан Старова: Предраг Симиќ бeше ретко успешен во спојувањето на педагошката дејност и дипломатската умешност Универзитетот ЕВРО – БАЛКАН од Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 74 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книгата „Спојувајќи ги Истокот и Западот“ на проф. д-р Предраг Симиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: