Промоција на книга за Скопје и Македонија од малтешки автор на „Скопско лето“

Во петок, на 13 јули, во 11 часот, во градската кафеана „Пелистер“, како дел од програмата на „Скопско лето“, во присуство на поетот, ќе се одржи промоција на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Издавачката куќа „Антолог“ го најавува објавувањето на романот „Просечен индекс на среќата“ од португалскиот писател Давид Машадо. Книгата ја доби Наградата за ...
| | веќе видена | слични

Во различни денови дел од своето творештво претставија писателите Пунторие Муча-Зиба, Анета Велкоска, Виолета Ѓуровска, Ванчо Полазаревски и Сузана Мицева, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не сме добиле нови насоки од Пентагон за соработка со Русија во Сирија по средбата меѓу претседателите Доналд Трамп и Владимир Путин во Хелсинки, изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Референдум, па избори? Избори, па референдум, или двете заедно? Дали пакетот на референдумот за спогодбата од Мала Преспа, со парламентарни избори (за ...
сите 254 | | | веќе видена

Осомничените за убиството на младиот Никола Саздовски одведени на распит пред јавен обвинител. Јавното обвинителство пред два дена го преквалификува делото од ...
сите 161 | | | веќе видена

Не е поврзано само со усогласувањето на законодавството, туку и со промена на менталитетот Македонија ќе може да одговори позитивно на обврските од скрининг ...
сите 6 | | | веќе видена

Големата португалска ѕвезда и еден од најквалитетните играчи во денешниот фудбал, Кристијано Роналдо по девет години го напушти шпанскиот гигант Реал Мадрид и ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за европски прашања при македонското Собрание Артан Груб ја закажа 21-вата седница на Комисијата за европски прашања за денеска во ...
сите 147 | | | веќе видена

Владата доживеја дебакл откако „фрли“ милионска сума за прославата, а доби очајна посетеност. Народот овој пат не ја проголта лагата. Организацијата на ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книга за Скопје и Македонија од малтешки автор на „Скопско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: