Состанок за железничкото поврзување на Македонија и Бугарија


5 копии

Претставници на железничките претпријатија на Македонија и Бугарија денеска во Скопје ќе разговараат за изградбата на железничкиот дел од Коридорот 8 кој ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар ...
| | веќе видена | слични

Реновираните железнички станици во Велес и Чашка во чекалните немаат столици. Станиците кои се обновени преку проект од Европската унија и кои беа денеска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања д-р ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар, вицепремиерите во Владата Кочо Анѓушев и Бујар Османи, како и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состанок за железничкото поврзување на Македонија и Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: