Променета локацијата за концертот организиран во спомен на охридскиот градоначалник


5 копии

Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац, кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фестивалот „Охридско лето“ на 12 јануари ќе организира концерт на класична музика на кој ќе настапат младите српски солисти Александра Петровиќ и Стеван ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црковниот хор на децата од Велгошти ја пеат песната „Вечниот Бог“. Вечниот Бог слезе и во Дева се всели; Свет, Свет, Свет си и Пресвет Господи; Царот на сите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 570 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 270 | | | веќе видена

Ерата на Френк Лампард како тренер на лондонски Челси не може да се каже дека започна добро. После две кола во Премиер лигата, Челси има освоено само еден бод ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променета локацијата за концертот организиран во спомен на охридскиот градоначалник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: