Развој на тешката индустрија на месечината изјави Џеф Безос


2 копии
3 копии

Оние кои сакаат видеоигри можат да се забавуваат возејќи го Tesla Roadster автомобилот помеѓу астероидите во вселената.. Станува збор за ретро видеоигра која ...
| | веќе видена | слични

Електричните автомобили дефинитивно се иднината на автомобилската индустрија и автомобилскиот превоз. Фактот дека имаат сè поголема автономија со секој нареден ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Џеф Безос, американскиот технолошки претприемач, инвеститор и директор на Amazon, на конференцијата за развој на вселената во Лос Анџелес претстави некои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Развој на тешката индустрија на месечината изјави Џеф Безос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: