Производителите може да се соочат со 34 млрд. евра казна

Германската автомобилска индустрија навлезе во периодот на опаѓање по 10 години раст. Многу фактори укажуваат дека падот ќе биде многу сериозен и континуиран. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Активисти за заштита на човековата околина денеска се обидоа да предизвикаат хаос во пет британски градови и да ја присилат владата да дејствува во спречување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 344 | | | веќе видена

Утре во 9:00 часот на моја иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе остварам средба со Вилма Русковска. Целта на ...
сите 143 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 284 | | | веќе видена

Како координатор на пратеничката група на СДСМ и Коалицијата во Собранието на Република Северна Македонија со задоволство можам да констатирам дека за ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите може да се соочат со 34 млрд. евра казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: