Комерицјална вест -„Жито“ Велес се претстави на водечки саем во Берлин

2 копии

Комерицјална вест -„Жито“ Велес се претстави на водечки саем во Берлин Друштвото за производство, трговија и услуги „Жито“ Велес со изложување на земјоделски производи од сопствено производство се претстави на водечкиот Светски саем за бизнис со свежо овошје и зеленчук – „Фрут Логистика” што се одржува секоја година во Берлин, Германија. „Ова e одлична можност за наше претставување и за отворање на нови можности за соработка и планирање на извоз. Да се биде дел од Фрут Логистика значи дека пред се имате висок квалитет на производите кои ги задоволуваат стандардите во Западна Европа, што е уште една потврда за нашата добра производна практика“, изјави Жарко Ѓошевски, директор на секторот за земјоделие во ДПТУ „Жито“ Велес. Во текот на саемското претставување, Жито оствари контакти со компании од голем број европски држави, меѓу кои и Италија, Германија, Франција, Норвешка, како и компании од блискиот исток. На саемот во Берлин што се одржа во првата недела на месец февруари оваа година беа присутни над ...
| | веќе видена | слични

Промоција Друштвото за производство, трговија и услуги "Жито" од Велес претстави дел од своите земјоделски производи на саемот за бизнис со свежо овошје и зеленчук Фрут Логистика" што се одржа во Берлин, Германија. Во текот на саемот, претставници на компанијата остварија контакти со фирми од голем број фирми од Италија, Германија, Франција, Норвешка и од Блискиот Исток. Саемот во Берлин се одржа во првата недела на февруари и на него беа присутни над 2.600 изложувачи од 84 земји. Саемот го посетија над 62 илјади гости од 140 земји од светот
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерицјална вест -„Жито“ Велес се претстави на водечки саем во Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: