Прогласена катастрофа- страшно торнадо опустоши американска држава


Гувернерот на американската сојузна држава Ајова прогласи катастрофа во четири окрузи погодени од торнада. Тој потег на американскиот гувернер Ким Рејнолдс ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме вчера го погоди југот на Србија, а според податоците на станицата на РХМЗ во Лесковац за 43 минути наврнало 35 литри дожд. Невремето им донело ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 388 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша рано утрово ( понеделник, 21 јануари, 2019) се врати во Белград, со ќерките Атина и Ника. Јелена на аеродромот Никола Тесла пристигнала во ...
сите 234 | | | веќе видена

Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
сите 220 | | | веќе видена

Во среда во 10 часот по локално време во грчкиот Парламент ќе почне расправата за ратификација на Договорот од Преспа, додека негова ратификација треба да има ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласена катастрофа- страшно торнадо опустоши американска држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: