Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути


Силно невреме проследено со врнежи и ветер ја зафати синоќа Австрија, а едно лице смртно настрада. Во градскиот парк паднало дрво кое на лице место усмртило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поплавените улици и паднатите дрвја и гранки во текот на вчерашниот ден го отежнаа сообраќајот во Скопје поради циклонот Луција. Силниот ветер и поројниот дожд ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Управата за хидро метеоролошки работи на Македонија предупредува дека со вчерашното невреме не завршува опасноста од нови елементарни непогоди. Според УХРМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По силното невреме кое го зафати градот Скопје, заради количината на наврнат дожд, град и силниот ветер дел од улиците и булеварите беа поплавени заради ...
| | веќе видена | слични

Циклонот Луцијан денеска ја зафати Македонија, а штети и големо невреме имаше во Скопје каде по улиците течеа реки. Искршени беа дрвја, а имаше и откорнат ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Кратка, но поројна бура со ветрови од над 80 км/ч претпладнево го зафати Скопје и предизвика голем број штети врз јавниот и приватниот имот и зеленило. Кратка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 356 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 192 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја оспорува и содржината и процедурата во која е донесен законот за употреба на јазиците. Партијата на Христијан Мицкоски денеска ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: