Прогласена епидемија на мали сипаници на територијата на цела држава


Комисијата за заразни болести донесе заклучок да биде прогласена епидемија на мали сипаници на територија на целата држава, изјави денеска доктор Владимир ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
5 копии

По прогласувањето на епидемија на морбили на територија на целата држава, постапувајќи по наредбата на Министерството за здравство, денеска во основните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Клиниката за инфективни болести во моментов се лекуваат 41 пациент заболен од мали сипаници, од кои едно дете со церебрална парализа е во потешка состојба и ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на морбили во американската држава Њујорк достигна нивото какво што во САД не се памети во последните 25 години.Властите велат дека минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Почнува вакцинацијата против морбили на терен согласно наредбата од Министерството за здравство за теренска вакцинација на сите невакцинирани деца од школска ...
| | веќе видена | слични

Екипи од Здравствен дом Скопје утрово почна со теренска вакцинација со вакцината МРП (морбили, рубеола, паротит) во основното училиште „Јан Амос Коменски“, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласена епидемија на мали сипаници на територијата на цела држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: