Мелбурн е најсреќенот град во свет


За време на 90 - те години, ова место беше познато по високата стапка на насилство, криминал и сиромаштија. Градот Шарлероа во Белгија во 2008 година беше ...
| | веќе видена | слични

 „Сити Лајф Индекс“ ја состави годишната листа на градови кои на своите жители и на посетителите им нудат забава и рекреација, пријателски настроени домаќини ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Истражувањето на порталот “Time Out”, во кое учествувале 15.000 луѓе од 32 светски престолнини – вклучувајќи ги Барселона, Берлин, Токио и Њујорк, покажало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 658 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Ирската влада изрази загриженост откако Долниот дом на британскиот парламент синоќа го отфрли предлогот на премиерката, Тереза Меј за брегзит, оценувајќи дека ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мелбурн е најсреќенот град во свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: