Професор Мишел Павловски: Во актуелната листа со лектири не најдов посебен принцип според кој е направена

Лектирите не се само оддавање почит на творештвото на овој или оној писател, тие се сензитивна материја преку која се промовира одредена идеологија, преку која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

СДСМ и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални проекти во здравството, за кои ВМРО-ДПМНЕ обезбеди средства ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професор Мишел Павловски: Во актуелната листа со лектири не најдов посебен принцип според кој е направена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: