Самоволие: На недовршена патека, некои сопственици на пловни објекти си „маркирале“ место

Уште недозавршена новата патека кај каналот Студенчишта, а дел од сопствениците на пловни објекти веќе си резервирале место за паркинг на нивните пловни ...
| | веќе видена | слични

Горан Атанасиевиќ секој ден на работа оди со велосипед. Тој вели дека Чаир има потреба од патека за велосипеди, затоа што возењето по овие улици претставува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот Никола Бакрачески со соработниците вчера изврши увид на градежните активности на пешачко- рекреативната патека кај каналот Студенчишта, кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако имаше конкретни докази верувајте, како секоја бомба така и таа бомба ќе ја објавев до крај. Но, таму има сериозни индиции, и моја обврска пред се како ...
сите 195 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Идентификувана е првата жртва на вчерашниот напад на комбе во Торонто. Се работи за Ен-Мари Ди Амико. Таа се враќала од компанијата за капитални вложувања ...
сите 88 | | | веќе видена

По добивањето на чистата препорака од ЕК за отворање на пристапните преговори важно е продолжување и продлабочување на реформите на патот кон ЕУ. Власта и ...
сите 116 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 49 | | | веќе видена

„Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче“, пишува на фејсбук страната „Штипски Актуелности“, а се работи за ...
сите 71 | | | веќе видена

Ким Јонг Ун утре ќе стане првиот севернокорејски лидер кој преминал на територија на Јужна Кореја од крајот на Корејската војна во 1953 година. Според новите ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самоволие: На недовршена патека, некои сопственици на пловни објекти си „маркирале“ место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: