Проектите избрани од Форумот на заедници во Охрид ќе бидат поддржани со 50.000 швајцарски франци

2 копии

Општина Охрид во рамки на втората компонента од проектот „Зајакнување на општинските совети” во четврток на 6-ти декември 2018 година, ја организира третата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. декември 2018 (ИНПРЕС) – Со интерактивна работилница, која се одржа викендов, акцијашите од охридското здружение „Брег на младоста“ го одбележаа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 4. декември 2018 (ИНПРЕС) – Наскоро ќе се одржи информативната сесија за отворениот повик за проектни аликации на IPA CBC Програмата Македонија-Албанија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 150 | | | веќе видена

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 186 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Вака намалено загадување е срамно, ако било, како што пишува и како што регистрирале граѓаните, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев - Градоначалник на ...
сите 46 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 264 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектите избрани од Форумот на заедници во Охрид ќе бидат поддржани со 50.000 швајцарски франци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: