Прогласени најдобриот полицаец,пожарникар и крводарител на Скопје


6 копии

Енвер Малиќи, заменик-градоначалникот на Град Скопје, денеска свечено им ги додели наградите на најдобиот пожарникар, полицаец и крводарител на територија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како и секоја година така и оваа беа прогласени најдобриот полицаец, пожарникар и крводарител. Енвер Малиќи, заменик-градоначалникот на градот, вчера свечено ...
| | веќе видена | слични

На прес-конференција во Локалната установа грaдски музеј Крива Паланка беше најавена богатата предновогодишна програма настани од културата и останати која ...
| | веќе видена | слични

Полицаецот Зоран Павловски многупати ги демонстрирал својата храброст и хуманост. Награден е што спасил родилка, брзо и со голема вештина ја пренел во болница. ...
| | веќе видена | слични

Зоран Павлоски е најдобар полицаец, Џеват Ибраими е најдобар пожарникар, а Зоран Стоименовски е најдобар крводарител за 2017 година во Скопје. Наградите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 278 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 321 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласени најдобриот полицаец,пожарникар и крводарител на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: