Продолжуваат конфронтациите меѓу еколозите и претставниците на рударската индустрија


Измените на Законот за минерални суровини се селективни, ограничени и нестручно предложени, а со нив продолжува хајката против рударскиот сектор. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската асоцијација на рударство (МАР) апелира да не се носат измените на Законот за минерални суровини по скратена постапка. Тие бараат да се организира ...
| | веќе видена | слични

Рударите бараат да не се донесе новиот Закон за минерални суровини. Се жалат дека е напишан со селективен, ограничен и нестручен пристап и згора на тоа се носи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од ДОМ Лилјана Поповска на прес-конференција одговори на невистините и манипулациите изречени од претставник на рударскиот сектор во врска со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонската асоцијација на рударството (МАР), Николајчо Николов на прес-конференцијата одржана на 23.07.2018 година, говореше за измените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
сите 75 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 238 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат конфронтациите меѓу еколозите и претставниците на рударската индустрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: