Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“


11 копии
11 копии

До Собранието на Република Македонија досега не е стигнат предлог за автентично толкување на член 22 од Законот за Специјалното јавно обвинителство, изјави ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на Џафери доаѓа откако вчера обинителот Љубомир Јовески најави дека Јавното обвинителство на РМ ќе го поднесе. – .До овој момент, до Собранието, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„До овој момент до мене не е дојден предлог за автентично толкување на Законот за СЈО. Јас ве уверувам дека кога официјално ќе добијам барање за соодветно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледот на Специјалното обвинителство, институција која беше формирана за да ја крене довербата во правосудниот систем, забрзано се приближува кон рејтинзите и ...
| | веќе видена | слични

 Од Собранието брифираат дека и ако законодавно правната комисија пресече дека СЈО може да покренува истраги и да застапува обвиненија по истекот на рокот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: