Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“


9 копии
11 копии

До Собранието на Република Македонија досега не е стигнат предлог за автентично толкување на член 22 од Законот за Специјалното јавно обвинителство, изјави ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на Џафери доаѓа откако вчера обинителот Љубомир Јовески најави дека Јавното обвинителство на РМ ќе го поднесе. – .До овој момент, до Собранието, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„До овој момент до мене не е дојден предлог за автентично толкување на Законот за СЈО. Јас ве уверувам дека кога официјално ќе добијам барање за соодветно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледот на Специјалното обвинителство, институција која беше формирана за да ја крене довербата во правосудниот систем, забрзано се приближува кон рејтинзите и ...
| | веќе видена | слични

 Од Собранието брифираат дека и ако законодавно правната комисија пресече дека СЈО може да покренува истраги и да застапува обвиненија по истекот на рокот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во кривичниот суд утрово обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи ги изнесе завршните зборови во предметот „Титаник 2“. Таа рече дека со изведувањето на доказите се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: