Продолжува реставрацијата на манастирот Трескавец

2 копии

Како ОК Ѓорче Петров бевме во посета на Манастирот Рождество на Пресвета Богородица (Мала Богородица) во Долно Кучково, Општина Ѓорче Петров, место кое плени ...
| | веќе видена | слични

Некаде на 12 километри одалеченост од Кочани, се наоѓа еден убав манастир Cвeти Пантелејмон.Во близина на овој манастир се наоѓа едно симпатично село Пантелеј, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се работи и на пречистителната станица. Освен тоа, годинава треба да завршат истражувачките работи, а в година да почне конзервацијата на манастирската црква ...
| | веќе видена | слични

Според народните верувања ова место се посетува за здравје и среќа, а може и да проверите колку сте гpeшни.Во близина на Велес над утоката над реката Тополка ...
| | веќе видена | слични

Најубавото место на Тасос, а не е плажа. Островот Тасос е едно од омилените летувалишта за многумина. Овој зелен остров ги освојува туристите со своите питоми ...
| | веќе видена | слични

Чудотворната вода на манастирот Ѓунис во нишката епархија, прави чуда. Со неа немите прозборуваат, неподвижните проодуваат.Легендата со настанувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 358 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил ...
сите 165 | | | веќе видена

Додека Чулев глуми загриженост за набавката и квалитетот на чизмите за полицајците, вистината е дека чизмите за кои зборува тој, се набавени од страна на Ѓоко ...
сите 373 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Деновиве актуелна е кризната состојба со обрасци за патни исправи – пасоши и според последните официјални податоци преостанати се уште 3.700 обрасци за пасоши, ...
сите 126 | | | веќе видена

Сашо Орданоски, новинар кој порано работеше во некогашната телевизија 1ТВ на Бојан Јовановски кој е обвинет во аферата Рекет, вели дека досега Јавното ...
сите 378 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски денеска од собраниската говорница запраша како може заменик министер за локална самоуправа да го брани ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува реставрацијата на манастирот Трескавец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: