Ќе се асфалтираат десетина улици, работите започнаа од “Стамен Манов“

10.04.2018 Општина Кочани започна да ги реализира најавените активности за асфалтирање на два крака од улицата “Стамен Манов“ во Ромското маало. Во меѓувреме ...
| | веќе видена | слични

Одделот за водовод за градска и селска мрежа при Јавното претпријатие „Комуналец” од Кавадарци активно работи на терен на неколку локации. Како што информира ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Останато

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 256 | | | веќе видена

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 266 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска испрати честитка до претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, по повод донесувањето на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се асфалтираат десетина улици, работите започнаа од “Стамен Манов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: