Пренасочување на сообраќајот и сменети линии во јавниот превоз

15 копии
20 копии

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје продолжи со засилените сообраќајни контроли на подрачјето на Скопје со ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Како што соопшти МВР, сообраќајните контроли биле  спроведени меѓу 19 и 1 часот, а меѓу прекршоците биле управување мотоцикл со брзина поголема од дозволената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје синоќа повторно извршило контрола во главниот град при што се утврдени 23 прекршоци. Како што ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 356 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренасочување на сообраќајот и сменети линии во јавниот превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: