Низ градот се почесто се забележуваат измачувани, болни и стари коњи како влечат полураспаднати запреги

Низ градот се' почесто се забележуваат измачувани, болни и стари коњи како влечат полураспаднати запреги, но изостанува конкретен регистар за нивната состојба ...
| | веќе видена | слични

 Колумбискиот нарко бос засекогаш ќе остане мрачен симбол на неговата татковина, а неговите нилски коњи сè уште слободно шетаат и тероризираат низ неа. Нарко ...
| | веќе видена | слични

Како што информирале очевидците, за веб порталот strumicadenes.mk, пред околу три часа коњ од голем умор паднал пред СВР Струмица и околку половина час лежел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Низ градот се почесто се забележуваат измачувани, болни и стари коњи како влечат полураспаднати запреги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: