Продолжува хаосот со електронските вињети

3 копии

Електронската наплата на патарините како да е невозможна мисија во земјава, проект рамен на пробивање на Суецкиот канал или испраќање на човечка мисија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До 15 јануари, возачите нема да бидат казнувани доколку на патиштата во Бугарија се движат без вињетки. Електронската набавка и наплата на патарина, имаше ...
| | веќе видена | слични

Од денес, во Бугарија, електронските вињети се купуваат од шалтерите на големите бензински пумпи, поголемите супермаркети и во Бугарската пошта. Електронските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новина со која ќе се соочат македонските граѓани при патувањето во Бугарија е што од Нова година е воведено електронско купување на налепниците за автомобили ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува хаосот со електронските вињети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: